Книга «МУХі 2009-2021»

Опубликована: 31.03.2022

Книга висвітлює 12-річну історію конкурсу МУХі та фіксує зміни й тенденції в молодому мистецтві цього періоду. Зібравши архів співпраці молодих українських художників та художниць з конкурсом МУХі, вона відображає зміни, що відбулися у молодому мистецтві впродовж останнього десятиліття. Водночас книга прагне знайти відповіді на найактуальніші запитання: як темпи соціально-економічного й технологічного розвитку вплинули на формування творчих практик молодих художників та художниць? як позначилися політичні зміни й потрясіння в Україні на молоді? чи може мистецтво створювати ґрунт для змін та провокувати якісні зрушення у суспільному житті?

Книга складається з чотирьох основних розділів: вступної частини зі статтями команди проєкту МУХі, аналітичної частини зі статтями запрошених експертів та експерток, архіву виставок фіналістів/-ок 2009-2021 років та архіву виставок переможців/-ць і фіналіст/-ок конкурсу МУХі за підтримки Щербенко Арт Центру та МУХі.

«Книга “МУХі 2009–2021” — це ще один значущий крок у нашій щоденній роботі. Це також вибір на користь усіх тих причетних до мистецтва в Україні сьогодні, хто не тільки вірить у зміни, а й робить їх. Це матеріали для подальших дискусій, дій, аналізу, висновків, ідей. Сподіваюся, що ми всі отримаємо додаткову мотивацію підтримувати одне одного, щоб надалі скеровувати українське мистецтво до проникнення в усі сфери життя суспільства та покращувати його якість» — Марина Щербенко, авторка ідеї та кураторка проєкту видання.

Про упорядниць:

Євгенія Буцикіна — культурологиня, арткритикиня, менеджерка конкурсу МУХі 2015–2019 років.

Мілена Хомченко — арткритикиня, менеджерка культурних проєктів, менеджерка проєкту МУХі 2021.

Придбати книгу можна написавши у приватні повідомлення на сторінці facebook, instagram чи telegram.

Вартість: 600 uah.

Фізично видання можна придбати у Львові, за такими адресами:

📍Артцентр ДЗИҐА, вул. Вірменська, 35

📍Я Галерея Львів, вул. Шота Руставелі, 8

📍Книжковий Лев, пр. Шевченка, 14

📍Bibliopolis (Книгарня на Федорова), вул. Ставропігійська, 4 (вхід з вулиці Федорова).

У Києві за адресами:

📍Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал», вул. Лаврська 12-14